کاریار استارت‌آپی اجتماعی و متعهد به عدالت، دسترسی و فرصت همگانی است که با ایجاد محیطی با دسترسی مناسب در زمینه­ ی آموزش IT به خصوص کدنویسی، فرصت رشد و پیشرفت را برای تمام اقشار جامعه فارغ از طبقه­ بندی­ های اجتماعی و انتزاعی موجود، فراهم می­ کند. کاریار معتقد است که مشارکت فعال و آگاهانه در جامعه­ ی دیجیتالی امروز، نیازمند یادگیری علوم کامپیوتر است و برای دستیابی به این هدف، همواره تلاش می­ کند موانعی که از ورود و مشارکت جلوگیری می­ کند را شناسایی کرده و از بین ببرد. به این ترتیب دانشجویان فارغ­ التحصیل شده از کاریار، توانایی مقابله با مشکلات منحصر به فرد عصر دیجیتال و حل مسئله را خواهند داشت. به عبارت دیگر، کاریار فقط آموزش نیست، آموزش معطوف به کسب و کار است.

تاریخچه کاریار

کمی بعداز آغاز پاندمی کروناو در ابتدای سال1399، بنیان­گذران کاریار با مشاهده اثرات جبران­ ناپذیر کرونا از یک سو، از جمله اختلال در کسب و کارهای بزرگ و کوچک و بیکاری حاصل از آن و از سوی دیگر رونق کسب و کارهای آنلاین ، تصمیم به راه اندازی کاریار گرفتند. بنابراین با تشکیل تیمی مجرب از افراد متخصص و حرفه ­ای در گرایش ­های کارآفرینی، توانمندسازی اقتصادی، مشاوره­ ی مدیریت و سلامت عمومی، استارت‌آپ اجتماعی کاریار تاسیس شد تا با آموزش آنلاین دانش کامپیوتر و به خصوص کدنویسی، فرصت اشتغال از راه دور را برای عموم علاقه­ مندان فراهم کنند.

فلسفه کاریار

ما اعتقاد داریم آموزش IT با استانداردهای جهانی و کیفیت مناسب باید در دسترس عموم باشد و هر فردی فارغ از جنسیت، نژاد، قومیت، هویت، درآمد خانواده، محل زندگی خود و … باید امکان آموزش را داشته باشد. کاریار قصد دارد تا فرصت آموزش را برای تک‌تک افراد با انگیزه و علاقه مند به پیشرفت در کشور فراهم کند. برای حرکت در راستای این دیدگاه، با موسسه‌ها و افراد بی­ شماری که به ایجاد، تامین اعتبار و گسترش آموزش علوم کامپیوتر کمک کرده­ اند همکاری می­ کنیم و برای هدایت مهارت­ آموزها در نیل به پروژه­ های نهایی و حل تمرین از گروه داوطلب های کاریار بهره می­ جوییم.

ویژگی‌های متمایز کاریار

  • سرمایه­ گذاری روی افراد علاقه­ مند و خلاق
  • عدم دریافت هزینه­ تا کسب و کار
  • رعایت عدالت در ایجاد فرصت­ های برابر برای عموم افراد و فارغ از تمام مرزبندی­ های موجود
  • به­ روز کردن متناوب اطلاعات علوم کامپیوتر و انعطاف­ پذیری لازم همگام با تغییرات پیشرونده­ ی دنیای دیجیتال
  • تعاون و همکاری سازنده برای ساخت جهانی متفاوت­ تر
  • قرار دادن صداقت، وجدان کاری و مسئولیت­ پذیری در سرلوحه­ ی کارتیمی 
  • پشتکار و تلاش بی­ وقفه تا حصول نتیجه­ ی نهایی